Ladislav Král

SENIOR BUSINESS PARTNER

Ladislav Král

SENIOR BUSINESS PARTNER

Ladislav se pohybuje v prostředí poradenství a řízení firem již 18 let. Věnuje se především poradenství při transakcích (M&A), řízení podnikových financí a osobnímu rozvoji.

V M.C.TRITON se specializuje na investice do firem, akvizice a prodeje společností. Nejčastěji pracuje pro majitele a ředitele českých a slovenských firem a investičních fondů. Pro klienty zajišťuje zejména přípravu společnosti na prodej nebo koupi, vyhledání investora nebo cílové společnosti, stanovení hodnoty společnosti, provedení finanční a provozní due diligence, vyjednání kupní ceny a dalších podmínek obchodu.

Ladislav vnímá poradenství jako službu na míru individuálním potřebám klientů. Zajímá se o jejich podnikatelské záměry i osobní motivace. Jeho samotného motivuje práce s inspirativními lidmi a týmová spolupráce. Za ideální považuje, když lidé dosahují společného cíle tím, že se vzájemně doplňují díky svým jedinečným dovednostem a talentům. Ladislav pracoval devět let v mezinárodní poradenské společnosti PwC. Následně působil pět let v představenstvech a různých manažerských rolích, včetně finančního ředitele pro region CEE. Několik let také řídil vlastní poradenskou společnost. Společně s manželkou vychovává a doprovází životem své tři syny.